Strona główna RZESZÓW W Rzeszowie odbył się protest przeciwko tzw. lex-TVN

W Rzeszowie odbył się protest przeciwko tzw. lex-TVN [FOTO, VIDEO]

0
Reklama

We wtorek po południu w Rzeszowie odbył się protest przeciwko tzw. lex-TVN, nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji ma być w środę procedowana w Sejmie.

Rzeszowską manifestację w obronie „wolnych mediów” zorganizował Komitet Obrony Demokracji, Partia Zieloni, Razem. Pojawili się na niej: radni miasta Rzeszowa Andrzej Dec i Marcin Deręgowski z Platformy Obywatelskiej, Anna Skiba z Ruchu 2050 Szymona Hołowni i Tomasz Kamiński z Rozwoju Rzeszowa oraz Agnieszka Itner z partii Razem.

Reklama

Organizatorzy tak opisali wydarzenie w mediach społecznościowych:

Organizują ją KOD Podkarpackie, Uwaga Tu Obywatele i Partia Zieloni Rzeszów. – My, obywatele o rozmaitych poglądach i profesjach, wierni swoim różnym przekonaniom i wyznaniom, pochodzący z wielu środowisk społecznych i zawodowych, z polskich miast, miasteczek i wsi, świadomi, że jedną z najważniejszych podstaw demokratycznego państwa jest istnienie wolnych i niezależnych mediów, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP, który głosi, że każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji, w trosce o przyszłość naszej Ojczyzny – stajemy razem – by wyrazić naszą niezgodę i nasz sprzeciw wobec wszelkich działań mających ograniczyć wolność słowa i wolność mediów w Polsce. Bo Wolne Media, to Wolni Ludzie, a Wolni Ludzie, to Wolna Polska.

🔴 Protest w obronie TVN ➡️ Rynek Rzeszów

Opublikowany przez Ziemia Rzeszowska Wtorek, 10 sierpnia 2021
Reklama
Poprzedni artykułUważajmy podczas prac polowych. Nie angażujmy dzieci!
Następny artykułTour de Pologne: Dziś etap od Sanoka do Rzeszowa. Sprawdź trasę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj