Strona główna RZESZÓW W Rzeszowie odbył się protest przeciwko tzw. lex-TVN

W Rzeszowie odbył się protest przeciwko tzw. lex-TVN [FOTO, VIDEO]

0
Reklama

We wtorek po południu w Rzeszowie odbył się protest przeciwko tzw. lex-TVN, nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji ma być w środę procedowana w Sejmie.

Rzeszowską manifestację w obronie „wolnych mediów” zorganizował Komitet Obrony Demokracji, Partia Zieloni, Razem. Pojawili się na niej: radni miasta Rzeszowa Andrzej Dec i Marcin Deręgowski z Platformy Obywatelskiej, Anna Skiba z Ruchu 2050 Szymona Hołowni i Tomasz Kamiński z Rozwoju Rzeszowa oraz Agnieszka Itner z partii Razem.

Reklama

Organizatorzy tak opisali wydarzenie w mediach społecznościowych:

Organizują ją KOD Podkarpackie, Uwaga Tu Obywatele i Partia Zieloni Rzeszów. – My, obywatele o rozmaitych poglądach i profesjach, wierni swoim różnym przekonaniom i wyznaniom, pochodzący z wielu środowisk społecznych i zawodowych, z polskich miast, miasteczek i wsi, świadomi, że jedną z najważniejszych podstaw demokratycznego państwa jest istnienie wolnych i niezależnych mediów, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP, który głosi, że każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji, w trosce o przyszłość naszej Ojczyzny – stajemy razem – by wyrazić naszą niezgodę i nasz sprzeciw wobec wszelkich działań mających ograniczyć wolność słowa i wolność mediów w Polsce. Bo Wolne Media, to Wolni Ludzie, a Wolni Ludzie, to Wolna Polska.

🔴 Protest w obronie TVN ➡️ Rynek Rzeszów

Opublikowany przez Ziemia Rzeszowska Wtorek, 10 sierpnia 2021
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!