Strona główna WIADOMOŚCI W Rzeszowie nakręcono sceny do filmu ,,Rock'n Roll Eddie!"

W Rzeszowie nakręcono sceny do filmu ,,Rock'n Roll Eddie!"

0
Reklama

Rzeszowski rynek stał się planem komedii w reżyserii Tomasza Szafrańskiego. Tu nagrano m.in scenę kulminacyjną oraz wyścigi motocyklowe z furgonetką- sceny kaskaderskie z udziałem „Bonzo”. Produkcja zwyciężyła w konkursie zorganizowanym przez Podkarpacką Komisję Filmową. Warunkiem uzyskania dofinansowania było zekranizowanie filmu na Podkarpaciu. To propozycja kina familijnego i promocję miasta.


Oprócz Rzeszowa sceny kręcono także w Białymstoku, Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu. Historia opowiada o dwunastoletnim Franku ( Szymon Radzimierski), którego marzeniem jest zostać wynalazcą. Pewnego dnia wraz z Izka (Weronika Kaczmarczyk) spotykają Eddiego, rock’n’rollowca zbiegłego z tajemniczej Krainy Oblivio, uciekającego przed łowców nagród nie z tego świata. Wspólnie razem wyruszają w podróż by uratować przybysza. Film jest pełen śmiechu i humoru ale także smutku i żalu, opowiada o tęsknocie i jak się odnaleźć w życiu, kiedy stracimy kogoś bliskiego. Rolę prezydenta zagra Andrzej  Grabowski.
Kinowa produkcja staje się szansą na wypromowanie miasta, ma podkreślać charakter miasta i wbić się w tytuł „Stolica Innowacji”. Reżyser i scenarzysta, Tomasz Szafrański przyznaje, ze produkcja była „rzutem na taśmę”. Gdyby nie Podkarpacka Komisja Filmowa, sceny zostałyby nakręcone w Warszawie. Budżet filmu wynosi 4.5 mln,  premierę kinową zaplanowano na przyszły rok.
źr. Urząd Marszałkowski w Rzeszowie

Reklama
Poprzedni artykułJuż jutro darmowe przejazdy MPK w Rzeszowie
Następny artykułPrzemyskie pogotowie ratunkowe niezależne od szpitala