Strona główna PRZEMYŚL W Przemyślu umiera o 33% mniej osób na COVID-19 niż w innych...

W Przemyślu umiera o 33% mniej osób na COVID-19 niż w innych miastach na Podkarpaciu!

320
0

Lekarz z Przemyśla, stosujący przełomową metodę leczenia w walce z koronawirusem, niedawno wezwał lekarzy do badań nad amantadyną. Dziś na stronie przychodni pojawiły się dane skuteczność, które mogą potwierdzić skuteczność tego leku.

Szanowni Państwo. Poniżej przedstawiamy dane zachorowań i umieralności na COVID-19 w ujęciu ilości mieszkańców, opierając się na ogólnodostępnych danych.

W Przemyślu śmiertelność w COVID-19 jest o około 33% niższa niż na Podkarpaciu, mimo że społeczeństwo jest starsze, bardziej schorowane i przed pandemią umierało w nim o 16% więcej osób niż na Podkarpaciu.Kilka danych (przyrost z ostatnich 3 tygodni):
– Zakażona ludność w Przemyślu: 1,78%
– Zakażona ludność w Podkarpaciu: 1,05%
– Śmiertelność COVID-19 w Przemyślu: 1,7%
– Śmiertelność COVID-19 na Podkarpaciu: 2,5%Procent pozytywnych wyników testów w ostatnich 3 tygodniach:
w Przemyślu brak danych, zaś na Podkarpaciu: od 30 do 93%(brak dostępnych dokładnych danych).
Przypominamy, że według wytycznych WHO, jeżeli % pozytywnych testów wynosi więcej niż 5%, świadczy to o braku kontroli nad epidemią oraz może świadczyć o znacznie szerszej skali zakażeń.⚠️
Przychodnia lekarska Optima w ramach opieki POZ zabezpiecza około 11 000 mieszkańców, co stanowi 18% całej populacji miasta. Oprócz tego, konsultujemy i leczymy wiele osób nienależących do naszej przychodni, co daje dodatkowo kilkanaście procent zakażonych z COVID-19.
Przypominamy, że Przychodnia Lekarska Optima w Przemyślu od 15.06.2020 została całkowicie otwarta dla wszystkich pacjentów. Od chwili ponownego otwarcia nie ma specjalnych stref, środków ochrony osobistej poza obowiązkowymi maseczkami i płynami dezynfekcji rąk.
W okresie ponad 5 miesięcy nie weryfikujemy osób wchodzących, czy wychodzących z przychodni. Czynne są wszystkie gabinety lekarza rodzinnego i około 15 gabinetów prywatnych. Pacjenci są badani i diagnozowani na miejscu. Działa bez przeszkód laboratorium, wykonywane są badania RTG, EKG, USG wszystkich narządów w tym USG brzucha, piersi, echo serca, próby wysiłkowe na bieżni kardiologicznej, czy badania gastroskopii. Każdy pacjent może wejść do przychodni, nie jest weryfikowany, czy ma gorączke, czy ma test dodatni na COVID-19, czy jest zdrowy, czy przychodzi na diagnostykę, czy na szczepienie przeciw grypie.
Co prawda, część naszego personelu przechorowała infekcję COVID-19, co zostało potwierdzone testem lub wykonanym później badaniem na przeciwciała. Chory personel był leczony amantadyną i przeszedł infekcję w sposób lekki lub średni bez powikłań.Obecnie każdego dnia, od około 4 tygodni przyjmuję wyłącznie pacjentów chorych na COVID-19 potwierdzonych testem lub z podejrzeniem zachorowania. Wszyscy leczeni są amantadyną. Tylko ja osobiście, przyjmuję przynajmniej 20-30 osób dziennie, nie licząc innych lekarzy. W przeciągu tych kilku miesięcy nie zauważyliśmy, aby nasze działania przyczyniły się do wzrostu śmiertelności. Powyższe dane tego nie potwierdzają.
Uważamy, że jest wręcz odwrotnie. Pacjent otrzymujący leczenie amantadyną od razu jest eliminowany z łańcucha epidemiologicznego, w ciągu 24-48 godzin poprzez inaktywację wirusa amantadyną. Eliminacja hamuje rozprzestrzenianie się epidemii. Spada ilość powikłań i tym samym śmiertelność. Podanie amantadyny na wczesnym etapie choroby daje szansę na pełny i szybki powrót do zdrowia.
Nadmienię, że moją przychodnię odwiedza dziennie kilkaset osób. Chory z każdą postacią choroby COVID-19 jest przyjmowany, udziela mu się porady i wykonuje się bezpośrednio badanie lekarskie, diagnostykę, iniekcję z antybiotyków na przykład w przypadku zapalenia płuc.
Jednocześnie informuję, że z chwilą zakończenia się zapasów amantadyny wśród ludności, ogłoszę, że nie będę dalej leczyć osób na COVID-19. Leczenie wyłącznie objawowe jest dla mnie nieetyczne❗️ Lekarz Włodzimierz Bodnar, specjalista chorób płuc, pediatra w NZOZ “Optima” w Przemyślu Zapraszamy wszelkie media do odwiedzenia naszej przychodni, by pokazać, jak może funkcjonować służba zdrowia w okresie pandemii COVID-19. Zachęcamy do komentowania, udostępniania i przesyłania do mediów i decydentów!

Czy rząd blokuje skuteczne leczenie koronawirusa? Bodnar w Sejmie