Strona główna PRZEMYŚL W podłodze, w kierownicy. Przemytnicy papierosowi wpadli podczas kontroli

W podłodze, w kierownicy. Przemytnicy papierosowi wpadli podczas kontroli

0

Blisko tysiąc paczek papierosów przechwycili  funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) podczas kontroli pojazdów na przejściu granicznym w Medyce.

Na 310 paczek papierosów funkcjonariusze natrafili podczas kontroli samochodu kierowanego przez obywatelkę Ukrainy. Papierosy bez polskich znaków akcyzy ukryte były w przerobionej skrzyni biegów. W ich wykryciu pomocne było urządzenie RTG oraz wsparcie służbowego psa Bora.

Z kolei przerobiona podłoga  posłużyła kierowcy busa do przemytu 316 paczek papierosów. Do skrytki z nielegalnym towarem doprowadziła funkcjonariuszy Cedra- owczarek belgijski wyszkolony do wyszukiwania wyrobów tytoniowych.

Cedra pokrzyżowała także plany kierowcy, który usiłował przemycić 360 paczek papierosów, ukrywając je w przerobionej skrzyni biegów. 

Papierosy zostały zabezpieczone do dalszych postępowań prowadzonych przez Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu. Na poczet grożących kar zabezpieczono łącznie 12,6 tys. złotych.

We wszystkich przypadkach KAS zwróciła się także do Straży Granicznej o wydanie decyzji zobowiązujących cudzoziemców ( ob. Ukrainy) do powrotu do kraju.

Poprzedni artykułW Chyrowej organizują urodziny Covida na stoku narciarskim
Następny artykułCzy trądzik pospolity i różowaty to ta sama choroba?
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here