Strona główna WIADOMOŚCI W podkarpackich szpitalach publicznych wracają porody rodzinne

W podkarpackich szpitalach publicznych wracają porody rodzinne

0
Reklama

W wielu szpitalach w regionie dozwolone już są, lub będą wznowione wkrótce, porody rodzinne. W takim porodzie, oczywiście naturalnym, towarzyszyć rodzącej może ojciec dziecka albo inna bliska osoba.

W Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Ojca Pio w Przemyślu porody rodzinne wznowione zostały już w styczniu. Personel położnictwa i ginekologii, a także oddziału noworodków przyjął szczepienia przeciwko Covid-19. Szpital posiada także indywidualne sale porodowe oraz osobny węzeł sanitarny z łazienką. Dodatkowo rodząca i osoba towarzysząca w dniu przyjęcia do szpitala ma wykonany test na obecność koronawirusa. W przypadku gdy kobieta ma wykonane cesarskie cięcie, ojciec dziecka może zobaczyć je po porodzie. Odwiedziny są wstrzymane.

Reklama

Z okazji Dnia Matki porody rodzinne wznowione zostały także w szpitalu PRO Familia w Rzeszowie. Szpital cieszy się sporym zainteresowaniem właśnie dzięki odpowiednim jednoosobowym salom porodowym, każda z nich posiada własną łazienkę. Osoba towarzysząca rodzącej może przebywać z nią w czasie całego trwania porodu, a także do dwóch godzin po nim. Nie ma możliwości kangurowania noworodka przez tatę.

Porody rodzinne w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie im. Św. Królowej Jadwigi wrócą w pierwszym tygodniu czerwca.

W Szpitalu Klinicznym nr 1 przy ul. Szopena taka forma rodzinnego porodu nie jest możliwa. Wszystko przez to, że publiczna placówka nie posiada indywidualnych sal porodowych oraz osobnego węzła sanitarnego.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!