Strona główna DĘBICA W niedzielę w Dębicy uroczysta przysięga wojskowa

W niedzielę w Dębicy uroczysta przysięga wojskowa

0
Reklama

4 grudnia br. żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” złożą przysięgę wojskową. Uroczystość będzie finałem szkolenia podstawowego tzw. „szesnastki”.

Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w niedzielę 4 grudnia 2022r. o godzinie 11:00 na rynku w Dębicy złożą ósmą w tym roku przysięgę wojskową. Słowa roty przysięgi wypowiedzą ochotnicy, którzy przed ponad dwoma tygodniami wcieleni zostali w szeregi podkarpackiej brygady i ukończyli 16-dniowe dniowe szkolenie podstawowe. Po przysiędze wszyscy żołnierze zostaną skierowani do etatowych batalionów w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Sanoku i Jarosławiu.

Reklama

Przysięga wojskowa jest jednym z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w życiu każdego żołnierza. Jest to akt ślubowania będący jednocześnie wyrazem najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i Narodu Polskiego. Będzie to bardzo ważny czas zarówno dla ślubujących, jak i ich rodzin oraz najbliższych.

Niech żołnierze, którzy złożą w najbliższy weekend przysięgę będą świadomi tej odpowiedzialności, która przypada im w udziale. Niech pamiętają, jaki skarb oddaje im Naród w opiekę. Skarbem tym jest Niepodległość, Całość i Wolność Polski- przekazała ppor. Magdalena Mac oficer prasowy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej

Reklama
Poprzedni artykułPierwszy transport maszyny TBM dotarł do celu. Przed nami dwa kolejne [video]
Następny artykułWpadł, bo nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!