Strona główna HISTORIA W Kańczudze odkryto wejście do lochów z prywatnej posesji

W Kańczudze odkryto wejście do lochów z prywatnej posesji

0
Kańczuckie Lochy- Przeszłość dla Przyszłości
Reklama

W Kańczudze kilka dni temu dokonano niesamowitego odkrycia. Na terenie jednej z prywatnych posesji znaleziono wejście do podziemi miejskich.

Jak relacjonuje Pan Krystian Wywrót- po weryfikacji i wstępnych oględzinach wspólnie z kolegą Grzegorzem odkrył kolejny fragment tunelu.

Reklama

Wejście było zasypane dość dokładnie aby nikt tam nie wchodził. Po parunastu godzinach ręcznego usuwania popiołów i szkła, oczom poszukiwaczy przygód ukazał się fragment ściany w której była dziura, a w niej pusta przestrzeń o wymiarach – wysokość około 2.5 metra a szerokości 4m- podano na stronie Kańczuckie Lochy- Przeszłość dla Przyszłości

Informacje o lochach i podziemiach w Kańczudze pojawiały się od dawna wśród mieszkańców. Możliwe, że gdyby nie prace remontowe przy DW835 lochy nie ujrzałyby światła dziennego.

Zachowały się podziemne piwnice i tunele wybudowane przez mieszkańców Kańczugi dla ochrony przed najeźdźcą, być może jeszcze w XVI w., po zniszczeniach miasta po najazdach tatarskich i wołoskich w końcu XV i na początku XVI wieku – podal Wojewódzki Podkarpacki Konserwator Zabytków w Przemyślu.

Reklama
Poprzedni artykułRadykalna zmiana w Stali Rzeszów? Magiera zastąpi Myśliwca?
Następny artykuł21-latek stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj