Strona główna STALOWA WOLA W Hucie Stalowa Wola powstaną podwozia do niszczyciela czołgów

W Hucie Stalowa Wola powstaną podwozia do niszczyciela czołgów

0

Konsorcjum PGZ-OTTOKAR zawarło umowę ramową na dostawę elementów składowych bateryjnych modułów ogniowych niszczycieli czołgów. Umowa jest zawarta w ramach realizacji programu obrony przeciwpancernej OTTOKAR – BRZOZA.

W najbliższym czasie zawarte zostaną umowy wykonawcze, które pozwolą na rozpoczęcie produkcji i dostawy systemu. W tym umowach zostanie potwierdzone ostateczne ukompletowanie modułów bateryjnych, co jest zależne od podwozia, jak i wybranego pocisku przeciwpancernego.

W skład bateryjnych modułów ogniowych, poza pojazdami niszczycieli czołgów, wejdzie szereg innych pojazdów, takich jak: wozy dowodzenia, rozpoznawcze, amunicyjne, ewakuacji medycznej oraz warsztatowe.

Konsorcjum PGZ-OTTOKAR składa się z Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. (lider konsorcjum), HSW S.A., MESKO S.A. i WZE S.A.

Huta Stalowa Wola S.A. odpowiada za projekt podwozia oraz integrację całego systemu. MESKO S.A. oraz WZE S.A. będą realizować integrację i dostawy przeciwpancernych pocisków kierowanych, jak również wezmą udział w potencjalnym transferze technologii.

Poprzedni artykułTrwa nabór do służby w podkarpackiej KAS. Jest 50 wolnych etatów 
Następny artykułPełne trybuny na meczu Stal Mielec-Radomiak Radom [foto]
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj