Strona główna WIADOMOŚCI W czasie mrozów pamiętajmy o bezdomnych i potrzebujących

W czasie mrozów pamiętajmy o bezdomnych i potrzebujących

0
Reklama

W ostatnich dniach odnotowano znaczne spadki temperatury, w taki przypadkach najbardziej narażeni na utratę zdrowia lub życia są bezdomni. Policja na Podkarpaciu od kilku dni systematycznie sprawdza miejsca, w których mogą przebywać takie osoby są to głównie pustostany, ogródki działkowe, klatki schodowe oraz parki.

Policja zwraca się również z apelem o reagowanie i informowanie służb porządkowych o każdym przypadku ujawnienia osoby leżącej na chodniku, czy śpiącej na ławce.
Niskie temperatury to nie tylko zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, ale również dla osób samotnych i w podeszłym wieku. Dotyczy to także osób nietrzeźwych, przebywających poza domem i narażonych na wychłodzenie organizmu.

Reklama

Jeśli zauważymy taka osobę wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112 lub zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie.

Pamiętajmy, jednym telefon możemy uratować czyjeś życie!

Reklama
Poprzedni artykułDwóch kierowców straciło prawka za nadmierne przekroczenie prędkości
Następny artykułEstończycy zakończyli wizytę w 3. Podkarpackiej Brygadzie OT [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj