Strona główna JASŁO W czasie interwencji wyszło, że nie ma uprawnień do jazdy jednośladem

W czasie interwencji wyszło, że nie ma uprawnień do jazdy jednośladem

0
Reklama

Policjanci z komisariatu w Nowym Żmigrodzie zatrzymali do kontroli kierującego motocyklem marki Honda, który nie zastosował się do linii podwójnej ciągłej oraz wyprzedzał pojazd silnikowy przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia. W trakcie interwencji na jaw wyszło, że mężczyzna ma zatrzymane prawo jazdy oraz nie posiada wymaganych uprawnień ko kierowania motocyklem.

W minioną sobotę, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie, podczas patrolowania drogi wojewódzkiej nr 992 w Gorzycach zauważyli motocyklistę, który kierując hondą nie zastosował się do linii podwójnej ciągłej, a następnie zdecydował się naruszyć zakaz wyprzedzania pojazdu silnikowego jadącego po jezdni przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia. Mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego motocyklem w miejscowości Łężyny.

Reklama

W trakcie interwencji okazało się, że mieszkaniec gminy Osiek Jasielski ma zatrzymane prawo jazdy, a ponadto nie posiada wymaganych uprawnień do prowadzenia motocykla kategorii A. Policjanci zdecydowali się pouczyć 31-latka za nie zastosowanie się do znaku poziomego P-4, natomiast za wyprzedzanie przy dojeżdżaniu do wierzchołka nałożyli na niego mandat karny w kwocie 1000 zł i 10 punktów karnych. Pojazd, którym się poruszał został usunięty na strzeżony parking.

Za kierowanie motocyklem z zatrzymanym prawem jazdy oraz bez wymaganych uprawnień mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem.

Policja przypomina, że za prowadzenie pojazdu mechanicznego na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu nie mając do tego uprawnienia grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. Ponadto orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów.

Poprzedni artykułSześć razy zgłaszała zdarzenia, których nie było. Odpowie za bezpodstawne interwencje
Następny artykułPilzno czeka na zabawę! Co w programie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!