Strona główna #ZwiedzamyPodkarpacie Uwaga turyści: Sytuacja na szlakach górskich w Bieszczadzkim Parku Narodowym

Uwaga turyści: Sytuacja na szlakach górskich w Bieszczadzkim Parku Narodowym

0
Bieszczadzki Park Narodowy
Reklama

Bieszczadzki Park Narodowy poinformował na swojej stronie o aktualnej sytuacji na szlakach:

Warunki na szlakach turystycznych są trudne. Część odcinków jest jedynie częściowo drożna, na odkrytych fragmentach szlaki są zawiane, z niewidocznym ich przebiegiem. Szlaki mniej uczęszczane są nieprzetarte. Grubość pokrywy śnieżnej jest zróżnicowana, wzrasta wraz z wysokością i waha się od 40 cm w niższych położeniach do ok. 100-150 cm w partiach połonin. Możemy napotkać zalodzone odcinki ścieżek, a silny wiatr dodatkowo utrudnia wędrówkę. W takich warunkach niezbędne są rakiety śnieżne lub narty. Występują utrudnienia z dojazdem do parkingu w Bukowcu, dojechać można ok. 50 metrów przed potokiem Halicz, dalej droga jest nieprzejezdna. Powierzchnie parkingów czynnych w okresie zimowym są odśnieżane, jednak zalegające starsze warstwy śniegu powodują kłopoty z manewrowaniem autami osobowymi, szczególnie wyposażonymi w napęd na jedną oś i bez odpowiednich opon.
Przed wyjściem w góry nie zapomnijcie o zabraniu naładowanego telefonu, energetycznego posiłku oraz termosu z gorącą herbatą. Bądźcie ostrożni i zaplanujcie wyprawę tak, żebyście mogli wrócić o własnych siłach, bez pomocy ratowników GOPR.
Przed wyruszeniem w góry należy sprawdzić aktualną prognozę na stronie Bieszczadzkiej Grupy GOPR oraz zapoznać się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.

Reklama

Reklama
Poprzedni artykułCo z rozwojem transportu w Przemyślu? Debata nad przyszłością
Następny artykułStal Mielec przegrywa z Górnikiem Zabrze [VIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj