28-letni mieszkaniec Przemyśla odpowie za uszkodzenie kilkudziesięciu samochodów. Mężczyzna w zaparkowanych pojazdach uszkodził opony, powodując straty na kwotę 15 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 5 lat.

W połowie listopada br. dyżurny przemyskiej komendy policji otrzymał pierwsze zgłoszenie o uszkodzeniu samochodu na ul. 3-go Maja w Przemyślu. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. W tym czasie do komendy, zgłosiły się kolejne osoby, którym zostały uszkodzone koła w samochodach. Jak się okazało uszkodzonych zostało 28 pojazdów, które były zaparkowane na ul. 3-go Maja, ul. Kraszewskiego oraz ul. Okrzei w Przemyślu. Łącznie straty oszacowano na kwotę około 15 tysięcy złotych.W wyniku pracy operacyjnej oraz zebranych materiałów przez policjantów z wydziału kryminalnego ustalono wandala. Sprawcą okazał się 28-letni mieszkaniec Przemyśla, który przyznał się do uszkodzenia kół w samochodach.
Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo zniszczenia mienia grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 5 lat.