Strona główna KROSNO Usunęli 30 kg guz jajnika. Wcześniej kobieta bała się diagnozy lekarzy

Usunęli 30 kg guz jajnika. Wcześniej kobieta bała się diagnozy lekarzy

0
Reklama

W krośnieńskim szpitalu lekarze usunęli kobiecie 30 kg guz jajnika. Olbrzymi guz okazał się na szczęście niegroźnym nowotworem.

Gdy do krośnieńskiego Szpitala trafiła kobieta z gigantycznym guzem jajnika, podjęto szereg czynności medycznych, aby uratować zdrowie i życie pacjentki. Odwlekanie pójścia do lekarza spowodowane strachem oraz nadzieja, że guz sam się zmniejszy były powodem, że kobieta wcześniej nie udała się do ginekologa. Dopiero pojawiające się duszności zmusiły ją do zgłoszenia się w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie. Tam specjaliści postawili diagnozę: przyczyną złego stanu zdrowia kobiety był guz jajnika o wielkości około 35 cm x 30 cm ważący w przybliżeniu 30 kilogramów.- podali specjaliści na swoim facebooku.

Krośnieńscy specjaliści po przetoczeniu pacjentce krwi, wycięli cały guz w ciągu 0,5 godziny; w trakcie zabiegu wykonano badania śródoperacyjne co miało znaczenie w dalszym postępowaniu zabiegowym i wydłużyło czas trwania operacji o godzinę. – Dzięki badaniu histopatologicznemu mogliśmy podjąć decyzję o zachowaniu narządu rodnego – tłumaczy doktor Słowik.Nowotwór u kobiety okazał się zmianą o charakterze niezłośliwym.Podobna sytuacja miała miejsce niedawno w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Pododdziałem Urologii jasielskiego Szpitala. 70-letniej mieszkance powiatu jasielskiego usunięto operacyjnie guz jajnika ważący 30 kilogramów. Kobieta trafiła do szpitala z urazem barku. Wyłącznie dzięki czujności anestezjologa znieczulającego do operacji ortopedycznej odkryto, iż w ciele kobiety rośnie ogromnych rozmiarów guz. Podobanie, jak w przypadku mającym miejsce w Szpitalu w Krośnie, nowotwór nie miał charakteru złośliwego. Te dwa przypadki łączą wspólne mianowniki: guz został zdiagnozowany w szpitalu przypadkowo, obie panie nie badały się regularnie u ginekologa, nowotwór nie miał charakteru złośliwego. Nie każda tego typu historia kończy się pozytywnie. Rak jajnika zbiera śmiertelne żniwo wśród kobiet. Umierają na niego nasze mamy, babcie, ciocie, córki. Jest to niezwykle podstępny nowotwór, ponieważ rozwija się w ukryciu, bez specyficznych objawów.

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!