19-letni kierowca osobowego volkswagena potrącił 58-letnią mieszkankę Ustrzyk Dolnych, która prawidłowo przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Piesza z obrażeniami trafiła do szpitala. Kierowca był trzeźwy.

Wczoraj po godz. 17, ustrzyccy policjanci wykonywali czynności na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem osoby pieszej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący volkswagenem, 19-letni mieszkaniec gminy Ustrzyki Dolne, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej przechodzącej przez oznakowane przejście, w wyniku czego doprowadził do jej potrącenia. Zdarzenie miało miejsce w Ustrzykach Dolnych, na ul. 1-go Maja. Piesza z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Kierowca był trzeźwy.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców, aby zachowali ostrożność szczególnie w rejonach przejść dla pieszych. Zimowa aura, szybko zapadający zmrok oraz ciemne kolory wierzchnich okryć pieszych, zdecydowanie obniżają widoczność, dlatego właśnie ostrożność i czujność zwłaszcza w tym okresie jest bardzo potrzebna. Przypominamy także o noszeniu odblasków oraz o rozwagę nawet, gdy jesteśmy na przejściu dla pieszych.

źr. KPP Ustrzyki Dolne