Strona główna STRZYŻÓW Urządzili nielegalny rajd w lesie. Chcieli rozjechać strażnika leśnego

Urządzili nielegalny rajd w lesie. Chcieli rozjechać strażnika leśnego

0

Zatrzymani zostali kierowcy guada i crossa, którzy w miniony wtorek 6 kwietnia urządzili sobie nielegalny rajd w rezerwacie „Mójka” (leśnictwo Kąkolówka, Nadleśnictwo Strzyżów). Jeden z nich usiłował staranować strażnika leśnego zatrzymującego ich do kontroli.

– Wcześniej mieliśmy sygnały od spacerowiczów, że w okolicach rezerwatu ktoś szaleje pojazdem terenowym, więc patrol Straży Leśnej udał się tam  – mówi Jacek Ćwiertniewicz, komendant Straży Leśnej w Nadleśnictwie Strzyżów. –  Już po godzinie 16 na ścieżce nieopodal rezerwatu strażnicy podjęli próbę zatrzymania sprawców nielegalnego wjazdu, lecz ci nie reagowali na podawane  sygnały do zatrzymania, a kierowca quada usiłował staranować strażnika leśnego.

Po podjętym pościgu, sprawcy zdarzenia zostali ujęci i przekazani funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Dynowie. Pojazdy, oba nierejestrowane, zostały przekazane rodzicom zatrzymanych.

Jednemu z zatrzymanych, jako że ukończył 17 lat, grozi mandat 500 zł za wjazd na teren leśny, kolejna kara czeka go za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień. Drugi z zatrzymanych jest osobą nieletnią, jego sprawą w całości zajmie się sąd rodzinny. Obaj odpowiedzą też za niezastosowanie się do poleceń funkcjonariusza.

– Wypowiadamy wojnę quadowcom i crossowcom, wprowadzamy dyżury Straży Leśnej w godzinach wieczornych i w weekendy w całym regionie, by ten proceder ukrócić – deklaruje Wojciech Zajdel, specjalista ds. ochrony mienia w RDLP w Krośnie. 

Za nieuprawniony wjazd na tereny leśne grozi grzywna wysokości do 5000 złotych.

źr. RDLP Krosno, fot. Nadleśnictwo Strzyżów

Poprzedni artykułZasnął na środku jezdni, odgrażał się, że nie otworzy i odjedzie
Następny artykułWalka bokserska Szpilka-Różański 22 maja w Rzeszowie
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj