Strona główna TARNOBRZEG Uratowali z płonącego mieszkania 30-latkę poruszającą się na wózku

Uratowali z płonącego mieszkania 30-latkę poruszającą się na wózku

0
Reklama

W Sylwestra w gminie Baranów Sandomierski doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Z pożaru niemal w ostatnim momencie, uratowana została niepełnosprawna 30-letnia kobieta.

Do zdarzenia doszło w sylwestrową noc w gminie Baranów Sandomierski. Kilka minut po północy, st. sierż. Sebastian Wesołowski i post. Kamil Kwaśnik z Posterunku Policji w Baranowie Sandomierskim, otrzymali informację o pożarze domu na prywatnej posesji w miejscowości Knapy.

Reklama

Mundurowi bez chwili wahania ruszyli na pomoc. Dojeżdżając na miejsce zdarzenia zauważyli palącą się drewnianą szopę, w której składowany był opał oraz gęsty dym wydobywający się z przylegającego domu, w którym ogień trawił poddasze. Policjanci nie zastanawiając się ani chwili, ruszyli na pomoc osobom, które znajdowały się w budynku. Weszli do mieszkania i w gęstym dymie zauważyli kobietę, która poruszała się na wózku inwalidzkim. Kobieta była roztrzęsiona i zapłakana. Funkcjonariusze wynieśli ją wraz z wózkiem i umieścili w bezpiecznym miejscu. W domu przebywali również 32-letni mąż kobiety i jej 13-letni syn, którzy opuścili budynek. Następnie jeden z policjantów wrócił do środka, aby upewnić się, że nie ma tam innych osób.

W akcji gaśniczej udział brało 6 zastępów strażaków z Nowej Dęby i strażaków ochotników z gminy Baranów Sandomierski, którzy ugasili pożar.

Trwa wyjaśnianie okoliczności tego zdarzenia. Wstępnie ustalono, że przyczyną pożaru prawdopodobnie była wadliwa instalacja elektryczna w budynku gospodarczym.

Poszkodowana w pożarze rodzina trafiła pod opiekę bliskich.

Reklama
Poprzedni artykułPierwsze wyższe mandaty dla kierowców w regionie
Następny artykułIMGW ostrzega: Silny wiatr w regionie. Jest ostrzeżenie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj