Strona główna WIADOMOŚCI Uprawiał konopie. Trafił do aresztu

Uprawiał konopie. Trafił do aresztu

0
Reklama

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym 45-letni mieszkaniec Stalowej Woli. W przydomowym ogrodzie uprawiał konopie indyjskie, a w domu miał 400 gramów suszu roślinnego. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji zabronionych i uprawy konopi. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Stalowowolscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, ustalili, że na terenie jednej z posesji w Salowej Woli, mogą znajdować się substancje zabronione. W minionym tygodniu, kryminalni pojechali pod ustalony adres i potwierdzili swoje podejrzenia. Funkcjonariusze ujawnili nielegalną uprawę konopi indyjskich. W ogrodzie znaleźli 14 roślin, które znajdowały się w rożnej fazie wzrostu. W domu zabezpieczyli także ponad 400 g suszu roślinnego.

Reklama

Zarówno rośliny, jak i susz, zostały poddane badaniu testerem, który wykazał pozytywny wynik w kierunku zawartości niedozwolonej substancji.

Policjanci ustalili, że właścicielem nielegalnych substancji jest 45-latek, którego w chwili prowadzonych czynności nie było w domu. Kryminalni ustalili, że mężczyzna przebywa na terenie województwa mazowieckiego i tam został zatrzymany.

Mieszkaniec Stalowej Woli usłyszał już zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, do których popełnienia przyznał się. Odpowie za posiadanie znacznej ilości substancji zabronionych oraz uprawę konopi. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

W sprawie prowadzone jest prokuratorskie śledztwo.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, grozi kara nawet do lat 10 pozbawienia wolności.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!