Strona główna TARNOBRZEG Ukrywał się za granicą przed więzieniem. Wpadł przez kwarantannę

Ukrywał się za granicą przed więzieniem. Wpadł przez kwarantannę

0
Reklama

66-latek poszukiwany listem gończym trafił do więzienia po tym, jak powrócił z Wielkiej Brytanii do Polski i został skierowany na kwarantannę. Mężczyzna był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w celu odbycia kary pozbawienia wolności m.in. za pobicie ze skutkiem śmiertelnym i rozbój.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, prowadzili poszukiwania za 66-letnim mieszkańca Grębowa (powiat tarnobrzeski). Mężczyzna w 2003 roku dopuścił się poważnych przestępstw kryminalnych. Na swoim koncie ma m.in. pobicie ze skutkiem śmiertelnym i rozbój. Mężczyzną był poszukiwany nakazem doprowadzenia, wydanym przez Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu. W 2021 roku ten sam sąd, wydał za nim list gończy.

Reklama

Z informacji, jakie posiadali policjanci wynikało, że 66-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości poza granicami naszego kraju. Miał przebywać na terenie Wielkiej Brytanii. Kryminalni przez lata szczegółowo sprawdzali wszystkie sygnały, które mogły przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu poszukiwanego i jego zatrzymania.

W minioną środę, funkcjonariusze ustalili, że 66-letni mieszkaniec Grębowa wrócił do kraju. Mężczyzna miał przebywać w jednym z mieszkań w Tarnobrzegu, gdzie odbywał kwarantannę, w związku z przylotem z Wielkiej Brytanii. Policjanci, z zachowaniem szczególnych środków ostrożności, wynikających z zagrożenia epidemicznego, zatrzymali 66-latka.

Mieszkaniec Grębowa został przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę 8 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!