Strona główna PRZEMYŚL Ukraińskie, polskie, ghańskie i kazachskie – „wysyp” fałszywych praw jazdy

Ukraińskie, polskie, ghańskie i kazachskie – „wysyp” fałszywych praw jazdy

0
Reklama

Od początku 2021 roku na podkarpackich przejściach granicznych zatrzymano już ponad 250 fałszywych praw jazdy. W większości przypadków posługiwali się nimi obywatele Ukrainy.

3 listopada br. do kontroli granicznej na wyjazd z Polski w Korczowej zgłosił się 21-letni obywatel Ukrainy. W trakcie kontroli przedstawił prawo jazdy wydane rzekomo w jego ojczyźnie. Funkcjonariusze SG sprawdzający dokument od razu nabrali podejrzeń co do jego autentyczności. Z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu potwierdzili, że prawo jazdy zostało podrobione na wzór oryginału. Brakowało w nim wielu elementów zabezpieczających.

Cudzoziemiec przyznał się do próby wykorzystania fałszywki i dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok. Dalszą podróż na Ukrainę kontynuował w fotelu pasażera.

Reklama

Od początku 2021 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG ujawnili łącznie ponad 2,9 tys. fałszywych dokumentów (w całym 2020 r. było ich ok. 1,9 tys.). Zazwyczaj zatrzymywane są fałszywki związane z zatrudnieniem cudzoziemców w Polsce. Dokumenty komunikacyjne, w tym prawo jazdy, to druga pod względem liczby ujawnień kategoria dokumentów. Zdarzają się podrobione prawa jazdy z tak odległych krajów jak Ghana, Turcja czy Kazachstan.

Reklama
Poprzedni artykułWypadek w Borku Starym. Utrudnienia w ruchu
Następny artykułWypadek na DW 878. Droga wciąż zablokowana

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!