Strona główna PRZEMYŚL Ukrainiec, który znieważył polską flagę dostał karę w zawieszeniu

Ukrainiec, który znieważył polską flagę dostał karę w zawieszeniu

0
Flaga Polski
Reklama

Prokuratura Okręgowa w Przemyślu podała do wiadomości komunikat:

Prokuratura Rejonowa w Przemyślu w dniu 19 lutego wszczęła śledztwo w sprawie publicznego znieważenia w dniu 17 lutego 2024 r. w Medyce, woj. podkarpackiego flagi Rzeczypospolitej Polskiej podczas odbywającego się  w pobliżu przejścia granicznego z Ukrainą protestu rolników, tj. o czym z art. 137 § 1 k.k.

Reklama


          W sprawie zatrzymano 41 letniego obywatela Ukrainy Serhii O., a następnie w dniu 19 lutego 2024 r. ogłoszono zarzut i przesłuchano podejrzanego. 


Serhii O. przyznał się do popełnienia przestępstwa. Wyjaśniając okoliczności zdarzenia wskazał, że był nietrzeźwy i zmęczony tygodniowym oczekiwaniem na przejazd, nie myślał racjonalnie i bardzo żałuje tego co zrobił.  Zadeklarował, że chce dobrowolnie poddać się karze. 
           Prokurator zaproponował karę 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby 2 lat oraz podanie wyroku do publicznej wiadomości poprzez jego publikację na stronie internetowej Sądu Rejonowego w Przemyślu przez okres 3 miesięcy. Podejrzany wyraził zgodę na zaproponowaną karę i środek karny.    

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!