Strona główna JAROSŁAW Ukraińcy zakończyli swoją podróż na granicy. Zatrzymano ich auta

Ukraińcy zakończyli swoją podróż na granicy. Zatrzymano ich auta

0
Reklama

Niedzielna podróż dwóch obywateli Ukrainy zakończyła się zatrzymaniami pojazdów o łącznej szacunkowej wartości bliskiej 180 tys. złotych.

2 października do kontroli w przejściu granicznym w Korczowej zgłosił się kierujący pojazdem typu bus marki Mercedes Vito. Funkcjonariusze SG w wyniku kontroli legalności pochodzenia pojazdu ustalili, że samochód ma zmieniony numer VIN.

 Po dokonaniu dalszych szczegółowych sprawdzeń okazało się, że pojazd figuruje w międzynarodowych bazach poszukiwawczych jako skradziony na terytorium Włoch. Auto o szacunkowej wartości 140 tys. zł zostało zatrzymane a następnie wraz z kierującym przekazane funkcjonariuszom policji.

Reklama

Do podobnego zdarzenia doszło w przejściu granicznym w Medyce. Na kierunku wyjazdowym z Polski zatrzymano samochód osobowy marki Honda CRV (rok produkcji 2008). Auto figurowało w bazie Interpol w związku z kradzieżą  i zostało utracone na terytorium Libanu. Szacunkowa wartość pojazdu to 38 tys. zł.

Od początku roku funkcjonariusze SG z Podkarpacia zatrzymali już ponad 100 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość wynosi ponad 7 mln zł.

Reklama
Poprzedni artykułPędził przez miasto ponad 100 km/h. Stracił uprawnienia
Następny artykułTragiczny wypadek w Dobrzechowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!