Strona główna WIADOMOŚCI Ukraińcy z fałszywymi dokumentami wpadli na granicy

Ukraińcy z fałszywymi dokumentami wpadli na granicy

0
Reklama

26 grudnia do kontroli na przejściu granicznym w Medyce zgłosił się 67-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna wyjeżdżał z Polski samochodem ciężarowym. Mundurowy kontrolujący dokumenty kierowcy zauważył nieprawidłowości w ukraińskim dowodzie rejestracyjnym. Jak się okazało, bezprawnie zmieniono dopuszczalną masę całkowitą pojazdu. Cudzoziemiec przyznał się do wykorzystania fałszywki i dobrowolnie poddał karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

Dzień wcześniej (25 grudnia) na tym samym przejściu granicznym ujawniono fałszywe prawo jazdy. Dokumentem wydanym rzekomo przez władze Ukrainy posłużył się 32-letni Ukrainiec wjeżdżający do Polski. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych czynów. Mundurowi prowadzą dalsze czynności w sprawie, polegające m.in. na wykonaniu szczegółowej ekspertyzy zatrzymanego dokumentu oraz skierowaniu sprawy do sądu.

Reklama

Z kolei 23 grudnia podczas kontroli na przejściu granicznym w Budomierzu zatrzymano podrobione ukraińskie prawo jazdy. Dokument okazał do kontroli 37-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna wyjeżdżał z Polski osobówką na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Strażnicy graniczni zatrzymali fałszywy dokument. Cudzoziemiec przyznał się do wykorzystania fałszywki, a sprawa finalnie trafi do sądu.

Reklama
Poprzedni artykułPijany uszkodził ogrodzenie
Następny artykułŚwiadkowie zatrzymali pijanego kierowcę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!