Strona główna BIESZCZADY Ukraińcy chcieli przekupić drogówkę dolarami

Ukraińcy chcieli przekupić drogówkę dolarami

0
Reklama

Wczoraj policjanci ruchu drogowego ustrzyckiej komendy zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy. Kierowcę, który miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i pasażera, który chciał aby jego kolega uniknął kary i postanowił, że spróbuje przekupić policjantów dolarami.


Policjanci pełnili służbę na terenie miejscowości Krościenko, gdzie zatrzymali wczoraj do kontroli osobowe audi. W trakcie czynności okazało się, że kierowca ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W 2018 roku utracił prawo jazdy i ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje go do marca 2022 roku. 35-latek nie zastosował się więc do orzeczonego przez sąd wyroku. Funkcjonariusze poinformowali kierującego, że popełnił przestępstwo i zostaje zatrzymany.
Kiedy usłyszał to pasażer audi, chciał uchronić kolegę od odpowiedzialności, postanowił spróbować przekupić policjantów i zaproponował funkcjonariuszom 10 dolarów amerykańskich. Reakcja policjantów była natychmiastowa, oznajmili 36-latkowi, że zostaje zatrzymany za propozycję korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.
Kierowca i pasażer zostali przewiezieni do ustrzyckiej komendy, gdzie zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj zostaną im przedstawione zarzuty.
Za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej w celu nakłonienia funkcjonariusza do odstąpienia od wykonania czynności służbowych, kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast kierowca odpowie za niestosowanie się do sądowego zakazu.

Reklama