Policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do sklepu spożywczego. Podczas włamania skradli artykuły spożywcze o wartości ponad 900 złotych. Mężczyźni usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do włamania doszło początkiem września. W nocy, nieznani sprawcy wybili szybę w drzwiach wejściowych do sklepu spożywczego przy ul. Dąbrowskiego. Ze środka skradli kilkadziesiąt sztuk kawy i czekolad. Wartość skradzionego mienia to ponad 900 złotych.Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i rozpoczęli ustalanie potencjalnych sprawców. Na podstawie zebranych informacji, kryminalni z rzeszowskiej komendy wytypowali dwóch mężczyzn, którzy zostali zatrzymani w ubiegłą środę. To mieszkańcy Rzeszowa w wieku 25 i 26 lat. Obydwaj trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci z komisariatu w Śródmieści, prowadzący postępowanie, przesłuchali zatrzymanych. Mężczyźni przyznali się do winy. Jak wyjaśnili, 26-latek rozbił szybę w drzwiach i ze środka wyniósł skradziony towar. W tym czasie młodszy stał na czatach. Skradziony towar sprzedali, a pieniądze wydali na alkohol i papierosy. Obydwaj usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.