Strona główna JAROSŁAW Ukradli ciągnik, butle gazowe i elektronarzędzia. Usłyszeli zarzuty

Ukradli ciągnik, butle gazowe i elektronarzędzia. Usłyszeli zarzuty

0
Reklama

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o szereg włamań na terenie powiatu jarosławskiego. Łupem włamywaczy padły m.in. elektronarzędzia, narzędzia ogrodowe, kilkanaście butli gazowych i ciągnik rolniczy o łącznej wartości start ponad 20 tys. zł. Policjanci odzyskali znaczną część skradzionego mienia. 21 i 24 latek usłyszeli już zarzuty. Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu zastosowała wobec nich policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju.


Do włamań dochodziło od grudnia 2019 r., do marca br. na terenie Jarosławia oraz gminy Pruchnik. Sprawcy włamywali się do altan ogrodowych, budynków mieszkalnych oraz do stojaków na butle gazowe. Łupem włamywaczy padały m.in. elektronarzędzia, narzędzia ogrodowe, artykuły gospodarstwa domowego, narzędzia warsztatowe, kilkanaście butli gazowych oraz ciągnik rolniczy. Łączne straty pokrzywdzeni oszacowali na ponad 20 tys. zł.Jarosławscy kryminalni przeanalizowali zabrany materiał, wytypowali sprawców tych czynów i zatrzymali do tej sprawy 24-letniego mieszkańca Jarosławia oraz 21-letniego mieszkańca gminy Pruchnik. Po sprawdzeniu pomieszczeń gospodarczych w miejscu zamieszkania jednego z podejrzanych, policjanci odzyskali większość skradzionych przedmiotów.
Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju. O dalszych losach mężczyzny zadecyduje sąd.
Sprawa ma charakter rozwojowy.

Reklama