Strona główna TARNOBRZEG Ukradli alkohol ze sklepu. Jeden był poszukiwany

Ukradli alkohol ze sklepu. Jeden był poszukiwany

0
Reklama

Sytuacje, z jakimi może spotkać się policjant pełniący służbę, są rozmaite. Sami funkcjonariusze mówią, że przeprowadzane interwencje potrafią zaskakiwać swoją różnorodnością. Policyjnej czujności i intuicji nabiera się wraz z doświadczeniem, a policjantem nie jest się tylko w godzinach służby. Funkcjonariusz – nieważne, czy jest na urlopie, czy ma dzień wolny, gdy sytuacja tego wymaga, nie waha się i podejmuje działania.

Tak było i tym razem. Starszy sierżant Michał Żuraw policjant ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, będąc na urlopie wykazał się czujnością podczas zakupów w markecie i doprowadził do zatrzymania sprawców kradzieży sklepowej.

Reklama

Do zdarzenia doszło pod koniec lipca br., w miejscowości Klimontów w województwie świętokrzyskim. Funkcjonariusz, płacąc przy kasie za swoje zakupy w jednym z marketów spożywczych, zauważył trzech mężczyzn, którzy trzymając w rękach alkohol, wyszli pospiesznie ze sklepu, nie płacąc za towar. Funkcjonariusz od razu ruszył za nimi. Po przebiegnięciu kilkuset metrów, krzyknął w kierunku sprawców, stój – Policja. Wówczas młodzi mężczyźni, porzucili skradziony towar i kontynuowali ucieczkę. Policjant poprzez nr 112 powiadomił o kradzieży dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu, a następnie zabezpieczył pochodzący z kradzieży alkohol i dalej prowadził pościg.

Po kilkunastu minutach, funkcjonariuszowi z pomocą przybył patrol policyjny. Sprawcy zostali zatrzymani. Skradziony towar o łącznej wartości tysiąca złotych, trafił z powrotem na sklepowe półki.

Komendant Powiatowy Policji w Sandomierzu inspektor Ryszard Komański przesłał podziękowanie następującej treści – Chciałbym przekazać serdeczne podziękowania jak również wyrazy uznania za godną naśladowania postawę oraz odwagę, dla Funkcjonariusza Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu st. sierż. Michała Żuraw, który będąc po służbie wykazał się czujnością oraz zaangażowaniem w sposób nieoceniony przyczyniając się do zatrzymania na gorącym uczynku sprawców kradzieży.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa. Okazało się, że jeden ze sprawców był poszukiwany.

Poprzedni artykułSztab kryzysowy obradował ws. legionelli w Rzeszowie
Następny artykułNie żyje piąta osoba zakażona bakterią Legionella

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!