Strona główna LEŻAJSK Ukradli 600 l ON z maszyn kopalnianych. Grozi im do 10 lat...

Ukradli 600 l ON z maszyn kopalnianych. Grozi im do 10 lat więzienia

0
Reklama

Już po kilku godzinach od zgłoszenia kradzieży paliwa z maszyn kopalnianych, jego sprawcy znaleźli się w rękach policjantów kryminalnych z Leżajska. Mężczyźni skradli m.in. 600 litrów oleju napędowego o wartości 3000 złotych. Usłyszeli zarzuty, przyznali się i złożyli wyjaśnienia. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek po godz. 7, leżajscy policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do zbiorników z paliwem maszyn zaparkowanych na terenie jednej z kopalni w gminie Leżajsk. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawcy, z czterech maszyn kopalnianych, skradli 600 litrów oleju napędowego, 50 litrów oleju hydraulicznego i metalową beczkę. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę blisko 4 tys. złotych. 

Kryminalni szybko ustalili, że odpowiedzialni za kradzież są 24 i 25-latek z gminy Leżajsk. Ponadto policjanci uzyskali informację, że sprawcy ukryli swój łup w kompleksie leśnym na trenie powiatu leżajskiego. Udali się we wskazane miejsce, gdzie ujawnili i zabezpieczyli skradzione przedmioty oraz zatrzymali ustalonych wcześniej sprawców.

Reklama

Mężczyźni zostali doprowadzeni do komendy w Leżajsku, gdzie usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Przyznali się i złożyli wyjaśnienia. Grozi im kara  do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!