Strona główna TARNOBRZEG Ukradł ze sklepu alkohol i produkty spożywcze. W mieszkaniu miał substancje niedozwolone

Ukradł ze sklepu alkohol i produkty spożywcze. W mieszkaniu miał substancje niedozwolone

0
Reklama

55-letni mieszkaniec Tarnobrzega, podejrzany jest o kradzież w markecie spożywczym. Sprawca ukradł alkohol i artykuły spożywcze, na kwotę bliską 1000 złotych. To nie jedyne przewinienie mężczyzny. Policjanci znaleźli w jego mieszkaniu narkotyki. Funkcjonariusze przedstawili mężczyźnie dwa zarzuty – kradzieży i posiadania środków odurzających. Ze swojego postępowania będzie tłumaczył się przed sądem.

W czwartek po godz. 18, policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży sklepowej przy ul. Sikorskiego w Tarnobrzegu. Na miejscu interweniowali policjanci, którzy ustalili, że jeden z klientów ukradł w markecie alkohol i produkty spożywcze. Okazało się, że nie była to pierwsza wizyta złodzieja w tym sklepie.

Reklama

Z relacji pracownika ochrony wynikało, że mężczyzna, po wejściu do marketu, wziął sklepową torbę i udał się na stoisko z alkoholem. Z jednej z półek zabrał kilka butelek, które włożył do torby. Następnie przeszedł na kolejne stoisko, z którego ukradł produkty spożywcze na łączną kwotę bliską 1000 złotych.

Pracownik ochrony zauważył kradzież i natychmiast zareagował. Podbiegł do sprawcy kradzieży i go przytrzymał za nim ten zdołał opuścić sklep. Okazało się, że mężczyzna dwa dni wcześniej był próbował ukraść rzeczy w tym samym markecie.

Policjanci ustalili, że sprawcą przestępstwa jest 55-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że 55-latek dopuszczał się kradzieży sklepowych na terenie miasta, śledczy przeszukali jego mieszkanie. W jednym z pomieszczeń ujawnili susz roślinny. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że badana substancja to konopie inne niż włókniste.

55-latek został przesłuchany, policjanci przedstawili mu dwa zarzuty – kradzieży i naruszenia przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za kradzież cudzego mienia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Natomiast za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Reklama
Poprzedni artykułSzczątki ludzkie wykopane podczas prac kanalizacyjnych
Następny artykułStraciła 200 tys. zł. Myślała, że pomaga policjantom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj