Strona główna MIELEC Ukradł dwa kremy za 15 zł, a jego kolega groził w sklepie....

Ukradł dwa kremy za 15 zł, a jego kolega groził w sklepie. Sąd zastosował dozór policyjny

0
Reklama

Za kradzież rozbójniczą i groźby karalne odpowie 34-letni mieszkaniec Mielca, który ukradł 2 kremy z supermarketu, warte około 15 zł. Natomiast jego kolega odpowie za groźby karalne. Gdy sprawcy zostali ujęci przez pracowników ochrony sklepu, wyrywali się, byli agresywni i wulgarni. Zostali zatrzymani przez policjantów i usłyszeli już zarzuty. Wobec zatrzymanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze.

Do zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek, w jednym ze sklepów na terenie Mielca. 34-letni mężczyzna, w trakcie zakupów, ukradł 2 kremy o wartości 14.98 złotych. Po przejściu przez linię kas, mężczyznę ujęli ochroniarze. Sprawca kradzieży był agresywny, wyzywał ich słowami wulgarnymi, a następnie zaczął się wyrywać, usiłując opuścić sklep. O zdarzeniu została poinformowana policja.

Reklama

W trakcie prowadzonej przez funkcjonariuszy interwencji, do sklepu wszedł drugi mężczyzna, który został rozpoznany przez pracowników ochrony, jako wspólnik sprawcy kradzieży. Mężczyzna ten wykrzykiwał, w kierunku interweniujących policjantów słowa wulgarne, uderzył pięścią w plastikową kurtynę, odgradzającą przestrzeń handlową od magazynu i pomieszczenia ochrony, gdzie odbywała się interwencja, usiłując wedrzeć się tam siłą. Meżczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do mieleckiej komendy. Obaj byli nietrzeźwi.

Przestępstwo popełnione przez pierwszego 34-latka zostało zakwalifikowane, jako kradzież rozbójnicza i groźby karalne, ponieważ sprawca, chcąc zachować skradzione przedmioty, bezpośrednio po kradzieży, użył przemocy wobec osoby, która próbowała go powstrzymać. Natomiast jego 34-letni kolega odpowie za grożby karalne.

Na wniosek mieleckich funkcjonariuszy, prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonch na odległoś mniejszą niż 100 metrów.

Reklama
Poprzedni artykułWielki Czwartek- w Kościele rozpoczyna się święte Triduum Paschalne
Następny artykułPrezydent Ukrainy podziękował Rzeszowowi i Przemyślowi za pomoc

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!