Strona główna RZESZÓW Ukradł crossa i uciekł samochodem. Auto ugrzęzło w błocie

Ukradł crossa i uciekł samochodem. Auto ugrzęzło w błocie

0
Reklama

Za usiłowanie kradzieży motocykla odpowie 33-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Mężczyzna pod pretekstem chęci przejechania się crossem przed jego zakupem, odjechał jednośladem z posesji sprzedającego. Skradziony pojazd zapakował z pomocą dwóch 15-latków, na wypożyczone iveco i odjechał. Uciekając przed właścicielem crossa, wjechał w polną drogę, gdzie auto ugrzęzło na podmokłym terenie. Mężczyzna oddał motocykl właścicielowi i uciekł. W poniedziałek zatrzymali go policjanci.

W ubiegłym tygodniu, kolbuszowscy policjanci interweniowali w Siedlance, w związku ze zgłoszeniem dotyczącym usiłowania kradzieży motocykla. Z relacji zgłaszającego wynikało, że dzień wcześniej, wystawił ogłoszenie dotyczące sprzedaży motocykla, na popularnym portalu handlowym. Szybko odezwał się zainteresowany zakupem mężczyzna. Umówił się ze sprzedającym na oglądanie pojazdu. Zgodnie z umową, w piątek wieczorem, na posesji sprzedającego pojawił się klient. Poinformował go, że przed zakupem, musi się przejechać motocyklem. Właściciel jednośladu wyraził zgodę, aby mężczyzna przejechał się po jego podwórku. Kiedy klient wyjechał motocyklem poza posesję, zaniepokojony właściciel pojechał za nim.

Reklama

Chwilę później, zauważył zaparkowanego przy jezdni dostawczaka, na którego skrzyni ładunkowej znajdował się jego motocykl. Właściciel crossa, zajechał im drogę, jednak kierowca samochodu dostawczego, najpierw cofnął uszkadzając jego pojazd, a następnie odjechał w kierunku pobliskich pól. Po przejechaniu niewielkiego odcinka drogi, samochód dostawczy ugrzązł na podmokłym terenie. Z samochodu wysiadło trzech mężczyzn, którzy najpierw próbowali wypchnąć auto, jednak kiedy zobaczyli idącego w ich kierunku właściciela jednośladu, oddali mu motocykl. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, mężczyźni uciekli, pozostawiając samochód na polnej drodze.

Funkcjonariusze zabezpieczyli porzucony pojazd. Trafił on na policyjny parking. Jak się okazało, iveco pochodziło z wypożyczalni samochodów. Funkcjonariusze szybko ustalili tożsamość mężczyzny, który chciał ukraść motocykl. To 33-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. W poniedziałek mężczyzna został zatrzymany.

Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mu zarzutu usiłowania kradzieży motocykla. Policjanci ustalili również, że 33-latkowi towarzyszyło wtedy dwóch 15-letnich mieszkańców powiatu rzeszowskiego. Ich sprawą zajmie się sąd rodzinny.      

Reklama
Poprzedni artykułDwójka dzieci zagubiła się. Szybko odnaleziono rodziców
Następny artykułRamię w ramię wobec kryzysu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj