Strona główna LUBACZÓW Udaremniony przemyt papierosów w dachu busa

Udaremniony przemyt papierosów w dachu busa

271
0
????????????????????????????????????

Prawie pół tys. paczek papierosów usiłował przemycić do Polski kierowca busa. Przemyt udaremnili mu funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na przejściu granicznym w Budomierzu.

Funkcjonariusze KAS skierowali do szczegółowej kontroli samochód, który wczesnym rankiem wjechał na polsko- ukraińskie przejście graniczne Budomierz- Hruszew.
Podczas rewizji pojazdu wykryli, że w dachu dokonane zostały przeróbki konstrukcyjne. W specjalnych skrytkach ukrytych było prawie pół tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.


Przeciwko podejrzanemu o przemyt kierowcy wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli nie tylko nielegalny towar ale także przystosowany do przemytu samochód.

W ubiegłym roku funkcjonariusze KAS w woj. podkarpackim udaremnili przemyt  3,5 mln sztuk papierosów. W ramach walki z przemytem, wszczęto 1,2 tys.  postępowań w sprawach o przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe. Wystawiono także 5,3 tys. mandatów karnych na łączną kwotę 2,1 mln złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here