Strona główna WIADOMOŚCI Uczniowie przejdą na naukę zdalną? Jest odpowiedź ministra

Uczniowie przejdą na naukę zdalną? Jest odpowiedź ministra

0
Reklama

Niebawem minie rok od kiedy to ze względu na wzrost liczby zakażeń koronawirusem uczniowie przeszli na naukę zdalną. 25 października minionego roku rząd wprowadził obostrzenia, które zmieniły wiele wśród uczniów i nauczycieli.

Minister edukacji Przemysław Czarnek zauważył w rozmowie z „Super Expressem”, że zakładane dotychczas czarne scenariusze nie sprawdziły się. Liczba zakażeń wzrasta, jednak nie jest ona gwałtowna, a poza tym wiele osób zaszczepiło się przeciw Covid-19.

Reklama

Ministerstwo Edukacji i Nauki przekazało, że nauka stacjonarna odbywa się w 96,6 proc szkół podstawowych i 97,4 proc. ponadpodstawowych. W normalnym trybie działa też 99,6 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego.

Minister edukacji jest jednak pewien, że „Nie będzie powrotu do nauki zdalnej w najbliższej, dającej się przewidzieć przyszłości”.

Resort zdrowia i edukacji robią wszystko, by nie dopuścić do sytuacji jak w ubiegłym roku.

Według danych z 13 października, które porównujemy z danymi z 13 października 2020 roku, czyli sprzed drugiej fali, liczba hospitalizowanych jest dwukrotnie mniejsza. To daje nam podstawę do optymizmu, ze służba zdrowia i jej wydolność nie będzie na takim skraju jak w drugiej i trzeciej fali – powiedział Czarnek.


Reklama
Poprzedni artykułTragiczny wypadek na DW 985 w Pustkowie. Nie żyje rowerzysta
Następny artykułPodkarpaccy ludowcy mają nowego lidera w regionie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!