Strona główna PRZEWORSK Uczciwi mieszkańcy oddali znaleziony portfel z pieniędzmi

Uczciwi mieszkańcy oddali znaleziony portfel z pieniędzmi

0
euro
Reklama

Wzorową postawą wykazało się dwoje mieszkańców Przeworska, którzy znaleźli portfel z pieniędzmi w kwocie 1015 euro i dokumentami. Uczciwi znalazcy przekazali je oficerowi dyżurnemu przeworskiej jednostki z prośbą o zwrócenie ich właścicielowi. Dzięki ich przykładnemu zachowaniu, 38-letni mieszkaniec gminy Tryńcza odzyskał swoją zgubę.


We wtorek przed godz. 15, do dyżurnego przeworskiej jednostki przyszły dwie osoby, które poinformowały, że na ulicy Rynek w Przeworsku, w rejonie przejścia dla pieszych znaleźli leżący na ziemi portfel. W środku znajdowały się pieniądze w kwocie 1015 euro i dokumenty: prawo jazdy, dowód osobisty oraz karty bankowe. Uczciwi znalazcy odnosząc zgubę do komendy i poprosili funkcjonariusza o odnalezienie właściciela.
Jeszcze tego samego dnia policjanci skontaktowali się z właścicielem portfela, 38-letnim mieszkańcem gminy Tryńcza. Mężczyzna poinformował, że portfel musiał mu wypaść podczas wsiadania do samochodu.Wzorowa postawa mieszkańców Przeworska zasługuje na szczególną pochwałę. Dzięki ich zachowaniu mieszkaniec gminy Tryńcza, odebrał od policjantów swoje pieniądze i dokumenty.
Należy pamiętać, że żadna rzecz, której nie jesteśmy właścicielami, nie jest nasza. Policjanci przestrzegają, że znaleziony przedmiot należy zwrócić prawowitemu właścicielowi lub zgłosić ten fakt na Policję albo zanieść do biura rzeczy znalezionych.

Reklama