Strona główna NISKO Uciekał przed policją. Teraz stanie przed sądem

Uciekał przed policją. Teraz stanie przed sądem

0
Reklama

37-latek, który uciekał samochodem przed policjantami, poniesie teraz odpowiedzialność karną. Odpowie za liczne wykroczenia w ruchu drogowym oraz za przestępstwa. Policjanci chcieli zatrzymać go do kontroli, ponieważ styl jego jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Od mieszkańca powiatu niżańskiego pobrano krew do badań. Teraz musi liczyć się z karą nawet kilku lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą sobotę na terenie powiatu niżańskiego, około godz. 14, policjanci z niżańskiej komendy postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę chryslera, którego styl jazdy wskazywał na to, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Niestety, jadący osobówką, zlekceważył wydane przez policjantów polecenie do zatrzymania się i zaczął uciekać. Podczas ucieczki nie stosował się do znaków drogowych, powodując zagrożenie dla innych uczestników ruchu – m.in. jechał pod prąd.

Reklama

Po chwili funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę uciekinierowi, zajeżdżając mu drogę radiowozem. Podczas czynności legitymowania okazało się, że 37-letni mieszkaniec powiatu niżańskiego ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Z uwagi na specyficzne zachowanie, od mężczyzny została pobrana krew do badań na zawartość środków podobnie działających do alkoholu.

Teraz mężczyzna poniesie odpowiedzialność, nie tylko za liczne wykroczenia popełnione w ruchu drogowym podczas ucieczki, ale przede wszystkim za przestępstwa polegające na niezatrzymaniu się do kontroli oraz prowadzeniu pojazdu mimo cofniętych uprawnień. Za te czyny 37-latkowi grozi kara nawet kilku lat pozbawienia wolności.

Reklama
Poprzedni artykuł71-latek stracił panowanie nad pojazdem [foto]
Następny artykułZatrzymano 21-latkę. Jest podejrzana o potrącenie pieszego i nieudzielenie pomocy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!