Strona główna STALOWA WOLA Uciekał przed kontrolą. Otrzymał 35 punktów karnych i mandat

Uciekał przed kontrolą. Otrzymał 35 punktów karnych i mandat

0
Reklama

Do pościgu doszło w sobotę po godz. 22, na drodze wojewódzkiej nr 871, relacji Stalowa Wola – Tarnobrzeg. Policyjny patrol ruchu drogowego, który pełnił w tym rejonie służbę, zauważył jadącego w kierunku Tarnobrzega, fiata croma. Jeden z policjantów wydał sygnał do zatrzymania się. Kierowca początkowo zwolnił, a następnie zawrócił przed policyjnym radiowozem i zaczął uciekać.

Funkcjonariusze natychmiast wsiedli do radiowozu i udali się w pościg za fiatem, który kierował się w stronę ul. Zamkowej. Kierowca pojazdu zignorował podane sygnały świetlne i dźwiękowe przyspieszył, uciekając popełnił szereg wykroczeń m.in. nie stosował się do znaku „linia podwójna ciągła”, wjechał na skrzyżowanie, kiedy nadawany był sygnał czerwony. Będąc na ul. Ocice, ukrył samochód za wiatą przystanku autobusowego, za którym rosły zarośla i dalej uciekał pieszo.

Reklama

Policjanci odnaleźli pojazd i szybko ustalili tożsamość mężczyzny. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec gminy Nowa Dęba. Funkcjonariusze jeszcze tej samej nocy zapukali do jego mieszkania. Zatrzymali mężczyznę, od którego czuć było alkohol. Badanie urządzeniem wykazało 0,34 promila alkoholu w jego organizmie.

Mieszkaniec gminy Nowa Dęba, tłumaczył się funkcjonariuszom, że zdecydował się na ucieczkę ponieważ wcześniej wypił dwa piwa i obawiał się, że straci prawo jazdy.

Nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnego aresztu, został przesłuchany i usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa, do którego się przyznał.

Za szereg popełnionych wykroczeń, 28-latek stracił prawo jazdy, a na jego konto wpłynęło 35 punktów karnych. Za popełnione przestępstwo jakim jest niezatrzymanie się do kontroli drogowej mężczyzna odpowie przed sądem.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!