Strona główna PRZEMYŚL Tytoń i nielegalne papierosy zabezpieczone na granicy

Tytoń i nielegalne papierosy zabezpieczone na granicy

0
Reklama

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu wspólnie z policjantami z Kolna zabezpieczyli ponad 590 kilogramów krajanki tytoniowej, blisko 25 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 2 maszyny służące do ich wytwarzania. Wprowadzenie ujawnionego i zabezpieczonego towaru na rynek naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości ponad 678 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków.

Na trop nielegalnego procederu wpadli strażnicy graniczni z Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu.  Mundurowi ustalili, że w jednym z domów na terenie gminy Kolno może znajdować się nielegalny tytoń. W ubiegłym tygodniu, wspólnie z policjantami z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją Komendy Powiatowej Policji w Kolnie,  w domu i pomieszczeniach gospodarczych 41-letniego mieszkańca powiatu kolneńskiego znaleźli ponad 590 kilogramów krajanki tytoniowej, blisko 25 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 2 działające linie (maszyny) służące do ich wytwarzania. Wprowadzenie ujawnionego i zabezpieczonego towaru na rynek naraziłoby Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 678 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków.

Reklama

Podejrzany usłyszał już zarzuty za przechowywanie i wytwarzanie znacznej wartości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za przechowywanie wyrobów tytoniowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego grozi kara grzywny, pozbawienia wolności lub obu tych kar łącznie. Natomiast za wytwarzanie wyrobów tytoniowych znacznej wartości bez polskich znaków akcyzy ustawa przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama
Poprzedni artykułCiężarówka Coca-Coli przyjedzie do Rzeszowa
Następny artykułNowy czworonożny funkcjonariusz w podkarpackiej KAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!