Strona główna WIADOMOŚCI Tysiące euro ukrył w… lodówce

Tysiące euro ukrył w… lodówce

0
Reklama

Funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej z Budomierza wykryli nielegalny przewóz ponad 58 tys. euro.
Pieniądze schowane były m.in. w autokarowej lodówce.

Funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej z Budomierza wytypowali do szczegółowej kontroli kursowy autokar, który wjeżdżał do Polski z Ukrainy. Podczas rewizji pojazdu wykryli, że w autokarowej lodówce znajdują się owinięte czarną folią pakiety. Okazało się, że było w nich 20 tys. euro. Do nielegalnego przewozu pieniędzy przyznał się jeden z pasażerów, 38- letni ob. Ukrainy.
Kolejne 20 tys. euro funkcjonariusze wykryli w bagażu 33- letniego kierowcy. Obydwaj mężczyźni ukarani zostali mandatami karnymi w łącznej kwocie 6 tys. złotych.

Reklama

Niezgłoszone wartości dewizowe wykryte zostały także u mężczyzny, przekraczającego granicę w Budomierzu samochodem osobowym. 49- letni obywatel Ukrainy, w odzieży przewoził 18,5 tys. euro. Za brak obowiązkowego zgłoszenia przewozu pieniędzy, mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. złotych.

Zgłoś gotówkę przekraczając granicę UE
Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że osoba, która przewozi co najmniej 10 tys. euro (a także równowartość tej kwoty w innych walutach), wjeżdżając do UE lub wyjeżdżając z niej, ma obowiązek pisemnie zgłosić te środki funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej lub Straży Granicznej.

Od początku roku, podczas kontroli na polsko- ukraińskich przejściach granicznych w woj. podkarpackim, funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej wykryli 28 przypadków nielegalnego przewozu gotówki w łącznej wysokości blisko 570 tys. euro. 9 przypadków odnotowanych zostało na przejściu granicznym w Budomierzu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!