Marcin P. twórca spółki Amber Gold został uniewinniony od przestępstw skarbowych. Prawomocny wyrok zapadł wczoraj podczas rozprawy sądowej.

Afera Amber Gold toczy się od 2016 r. Wczoraj, podczas rozprawy sądowej Sądu Okręgowego w Gdańsku został uniewinniony od przestępstw skarbowych. Prawomocny wyrok wydał sąd w procesie odwoławczym.

Sąd na pierwszych rozprawach uznał, że Marcin P. winny jest zarzucanych mu czynów. Według wymiaru sprawiedliwości twórca Amber Gold nie wpłacał w terminie ustawowym do Pomorskiego Urzędu Skarbowego w Gdańsku pobranych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych z tytułu wypłaconych wynagrodzeń za miesiące maj i czerwiec 2012 r., w łącznej kwocie ponad 283 tys. zł. Sąd wyznaczył karę grzywny w wysokości 25 tys. złotych.

Wczorajszy wyrok uniewinniający dotyczył zarzutu, iż Marcin P. zwlekał z płatnościami podobnymi do ww. w latach 2010-2011 na kwotę ponad 570 tys. zł.

W głównym procesie Marcinowi P. oraz Katarzynie P. postawiono zarzut, iż działania spółki miały na celu korzyść majątkową i wzbogacenie się oskarżonych. Z Amber Gold stworzyli oni sobie stałe źródło dochodu. Za te czyny grozi im kara do 15 lat więzienia.

źr. Money