Strona główna BIESZCZADY Turysta odnalazł w czasie spaceru niewybuch

Turysta odnalazł w czasie spaceru niewybuch

0
Reklama

W lesie, w Czarnej Górnej, turysta zauważył wystający z ziemi pocisk. Okazało się, że to niewybuch z okresu II wojny światowej. Miejsce znaleziska zabezpieczył policyjny parol. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać, ani ich przenosić.

Policjanci Zespołu Prewencji w Czarnej otrzymali zgłoszenie w środę. Mężczyzna poinformował, że z ziemi w lesie wystaje przedmiot przypominający pocisk. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili znalezisko. Dyżurny poinformował saperów z 21 Batalionu Rozminowania w Rzeszowie, którzy po przybyciu i sprawdzeniu, zabezpieczyli granat moździerzowy pochodzący z okresu II wojny światowej.

Reklama

Funkcjonariusze apelują o ostrożność w takich sytuacjach. Należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie podnosić niewybuchów, nie odkopywać, nie przenosić, czy też manipulować przy nich. O ich znalezieniu należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji, a miejsce ich odkrycia, w miarę możliwości, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!