Strona główna WIADOMOŚCI Turek chciał wyjechać na Ukrainę do dziewczyny. Miał fałszywe dokumenty

Turek chciał wyjechać na Ukrainę do dziewczyny. Miał fałszywe dokumenty

0
Reklama

Obywatel Turcji jechał do Ukrainy, aby odwiedzić dziewczynę. W przekroczeniu granicy miały mu pomóc fałszywe dokumenty. Na taki wybieg nie dali się nabrać strażnicy graniczni z przejścia w Budomierzu.

17 marca funkcjonariusze z przejścia granicznego w Budomierzu kontrolowali 27-letniego obywatela Turcji. Cudzoziemiec podróżował autobusem wyjeżdżającym z Polski. Do kontroli przedstawił paszport oraz dokument pobytowy. Polska karta pobytu od razu wzbudziła wątpliwości mundurowych. Wykorzystując sprzęt oraz wiedzę o zabezpieczeniach dokumentu, strażnicy graniczni szybko ustalili, że karta jest podrobiona. Nie była to jedyna fałszywka, którą posiadał obcokrajowiec. Nieprawdziwe było także zaświadczenie o zameldowaniu oraz umowa o pracę. Za trzy fałszywe dokumenty Turek zapłacił 2 tys. euro.

Cudzoziemiec przyznał się do zarzucanych czynów. W trakcie odprawy granicznej mówił, że wyjeżdża na około 2 tyg. do Lwowa, aby zobaczyć się z dziewczyną. Teraz ten pobyt może się przedłużyć, gdyż jedną z konsekwencji, jakie poniesie jest 3-letni zakaz wjazdu do Polski i innych państw strefy Schengen. O konsekwencjach karnych w związku z wykorzystaniem fałszywek zadecyduje sąd. Po zakończonych czynnościach Turek wyjechał do Ukrainy.

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!