Strona główna MIELEC Trzy punkty zostają w Mielcu. PGE FKS Stal Mielec wygrała z Górnikiem...

Trzy punkty zostają w Mielcu. PGE FKS Stal Mielec wygrała z Górnikiem Łęczną

0

W piątek 27 sierpnia na Stadionie Miejskim przy ul. Solskiego 1 w Mielcu rozegrany został mecz 6. kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy. Biało-niebiescy pod wodzą Adama Majewskiego pokonali beniaminka Górnika Łęczną. Wynik 2:0 ustanowiony został jeszcze w pierwszej połowie.

Pierwszą bramkę dla Stali strzelił już minucie najnowszy nabytek klubu: Fabian Piasecki, który dotychczas grał w barwach Śląska Wrocław. Mimo, iż sędzia liniowy odgwizdał spalonego, VAR zmienił decyzję i bramka została uznana. Kilkanaście minut później, w 15 minucie wynik 2:0 ustanowił Mateusz Mak. Gola strzelił głową po dośrodkowaniu kapitana Krystiana Getingera z rzutu wolnego.

W 38 minucie spotkania goście wywalczyli rzut rożny, jednak szanse na bramkę były dość nikłe.

W drugiej połowie Stal cofnęła się i więcej z gry miał Górnik. W 59 minucie pierwszą żółtą kartę otrzymał Mateusz Żyro, w 77 po raz drugi zobaczył żółty kartonik, co skutkowało czerwoną kartką i dokończeniem meczu w szatni. Mimo to, biało-niebiescy nie stracili bramki i udało im się utrzymać wynik do ostatniego gwizdka.

Tuż po meczu, podczas konferencji prasowej, trener Górnika Kamil Kiereś nie oszczędzał słów w podsumowaniu gry swojej drużyny: „Plan na ten mecz wyglądał tak jak prezentowaliśmy się w drugiej połowie. Pierwsza część w naszym wykonaniu to jakiś żart, kompromitacja. Nie realizowaliśmy podstawowych założeń. Zapłaciliśmy wysoką cenę za dziadostwo w pierwszej połowie”.