Strona główna BIESZCZADY Trzy podkarpackie miasta otrzymają dofinansowania na budowę obwodnic

Trzy podkarpackie miasta otrzymają dofinansowania na budowę obwodnic

0
Reklama

Tyczyn, Lesko i Łańcut otrzymają fundusze na nowe obwodnice. Wczoraj premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejne inwestycje w ramach Rządowego Programu Rozwoju Dróg.

Dziś na konferencji prasowej w urzędzie marszałkowskim, wiceminister infrastruktury Rafał Weber mówił o wysokości wparcia jakie płynie do samorządu.

Mamy przyjemność ogłosić, że województwo podkarpackie uzyskało blisko 150 milionów złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na budowę trzech obwodnic. Cieszę się, że tak duże wsparcie trafia na Podkarpacie po to, żeby rozwiązywać główne problemy komunikacyjne na drogach wojewódzkich. To są niezbędne inwestycje jeżeli chodzi o spójność komunikacyjną nie tylko tych miast, bo są to jedne z głównych szlaków drogowych w województwie podkarpackim.

Reklama

Budowa wschodniej obwodnicy Łańcuta zostanie zrealizowana w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877 od węzła A4 „Łańcut” do drogi krajowej nr 94 w Głuchowie. Jej koszt całkowity wyniesie 46 mln złotych. Obwodnica będzie miała 3,4 km długości. Drugie zadanie to budowa obwodnicy Leska w ciągu drogi wojewódzkiej nr 894 od miejscowości Postołów do miejscowości Huzele. Całkowity koszt realizacji zadania wyniesie 182 mln złotych. Będzie to odcinek drogi o długości 3,7 km. W ramach obwodnicy ma powstać również most na Sanie. Obwodnica Tyczyna zostanie zrealizowana w ciągu drogi wojewódzkiej nr 878. Szacunkowy koszt zadania ma wynieść 22 mln złotych. Odcinek ma liczyć 1,5 km i będzie jednojezdniową drogą o klasie G, z dwoma pasami o szerokości pasa 3,5 m.

Reklama
Poprzedni artykułZawieje i zamiecie w całym województwie. Ostrzeżenie I stopnia
Następny artykułStrażacy z Jelnej przekazali dary dla Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj