Strona główna SANOK Trzy miesiące aresztu dla pijanego kierowcy z dożywotnim zakazem prowadzenia

Trzy miesiące aresztu dla pijanego kierowcy z dożywotnim zakazem prowadzenia

0
Reklama

Zgłoszenie i odpowiednia reakcja świadka przyczyniła się do zatrzymania pijanego kierującego. Mężczyzna, który kierował renaultem miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie oraz dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Decyzją sądu 25-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W niedzielę kilka minut po północy, dyżurny sanockiej komendy otrzymał informację, że na stację paliw w Besku przyjechał nietrzeźwy kierowca.

Reklama

Skierowani na miejsce policjanci zastali zgłaszającego, który wskazał im nietrzeźwego kierowcę. Mundurowi ustalili, że widział on, jak kierujący pojazdem marki Renault wjeżdża na teren stacji paliw, a następnie wchodzi do budynku po alkohol. O całej sytuacji powiadomił Policję, a do czasu przyjazdu patrolu zajął kierującego rozmową.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący osobówką to 25-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo okazało się, że kierowca był już karany za jazdę w stanie nietrzeźwości i posiada dożywotni sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, do czasu wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień.

25-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za swoje zachowanie mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Wczoraj na wniosek śledczych, poparty przez prokuraturę, decyzją Sądu Rejonowego w Sanoku mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Reklama
Poprzedni artykuł74. rocznica zamordowania Lisa i Kędziora. W Mielcu uczczą bohaterów
Następny artykułZniszczył przystanek w Kosowach. Agresywny 23-latek zatrzymany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj