Strona główna SANOK Trzy miesiące aresztu dla pijanego kierowcy z dożywotnim zakazem prowadzenia

Trzy miesiące aresztu dla pijanego kierowcy z dożywotnim zakazem prowadzenia

0

Zgłoszenie i odpowiednia reakcja świadka przyczyniła się do zatrzymania pijanego kierującego. Mężczyzna, który kierował renaultem miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie oraz dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Decyzją sądu 25-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W niedzielę kilka minut po północy, dyżurny sanockiej komendy otrzymał informację, że na stację paliw w Besku przyjechał nietrzeźwy kierowca.

Skierowani na miejsce policjanci zastali zgłaszającego, który wskazał im nietrzeźwego kierowcę. Mundurowi ustalili, że widział on, jak kierujący pojazdem marki Renault wjeżdża na teren stacji paliw, a następnie wchodzi do budynku po alkohol. O całej sytuacji powiadomił Policję, a do czasu przyjazdu patrolu zajął kierującego rozmową.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący osobówką to 25-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo okazało się, że kierowca był już karany za jazdę w stanie nietrzeźwości i posiada dożywotni sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, do czasu wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień.

25-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za swoje zachowanie mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Wczoraj na wniosek śledczych, poparty przez prokuraturę, decyzją Sądu Rejonowego w Sanoku mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Poprzedni artykuł74. rocznica zamordowania Lisa i Kędziora. W Mielcu uczczą bohaterów
Następny artykułZniszczył przystanek w Kosowach. Agresywny 23-latek zatrzymany
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj