Strona główna WIADOMOŚCI „Trzeźwy weekend” na Podkarpaciu. Wiemy, ilu kierowców jechało pod wpływem

„Trzeźwy weekend” na Podkarpaciu. Wiemy, ilu kierowców jechało pod wpływem

0

Przez dwa dni podkarpaccy policjanci prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Podczas „Trzeźwego weekendu”, na drogach naszego województwa, funkcjonariusze skontrolowali ponad 13 tys. kierujących. Za przestępstwo, jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, odpowie 33 kierowców.

Przez dwa dni, w sobotę i w niedzielę podkarpaccy policjanci prowadzili działania „Trzeźwy weekend”. Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie całego województwa. Sprawdzili stan trzeźwości 13 649 kierujących. Podczas działań ujawnili 61 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. 28 kierowców odpowie za popełnione wykroczenie, a 33 za przestępstwo.

Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

Poprzedni artykułWszedł pod nadjeżdżający pociąg. Zginął na miejscu
Następny artykuł33-latek zaginął nad wodą. Trwają poszukiwania
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj