Strona główna JAROSŁAW Trzej kierowcy stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość

Trzej kierowcy stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość

0
Reklama

Dzień Wszystkich Świętych, ale także czas poprzedzający to święto, to okres wzmożonego ruchu pojazdów i pieszych. W trakcie minionego weekendu policjanci jarosławskiej drogówki, realizując działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach powiatu, zatrzymali prawo jazdy trzem kierowcom. We wszystkich przypadkach było to spowodowane nadmierną prędkością, z jaką poruszali się w terenie zabudowanym. Apelujemy o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami.

Jarosławscy funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego realizują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach powiatu, w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych. W tym celu policjanci będą zwracać szczególną uwagę na kierujących i pieszych poruszających się drogami. Niestety, nie wszyscy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów.

Reklama
  • W piątek, podczas wzmożonych działań jarosławskiej drogówki, w trakcie pomiaru prędkości w Tyniowicach, zatrzymany został kierujący fiatem seicento 73-letni mieszkaniec Przeworska, który w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje dopuszczalna prędkość do 50 km/h poruszał się z prędkością 104 km/h.
  • W sobotę, po godz. 8 w Roźwienicy, policjanci zatrzymali mężczyznę kierującego fordem. 48-letni mieszkaniec gminy Wiązownica prowadził pojazd z prędkością 104 km/h, tym samym przekraczając dozwoloną prędkość o 54 km/h.
  • Tego samego dnia, po godz. 11. w Bystrowicach, funkcjonariusze zatrzymali 56-latka, który kierując peugeotem przekroczył dozwoloną prędkość. Mieszkaniec Brzozowa jechał  z prędkością 103 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązująca prędkość to 50 km/h.

Wszystkim trzem kierującym policjanci zatrzymali prawa jazdy. Zostali też ukarani mandatami karnymi w kwocie po 1500 zł i 13 punktami karnymi.  

Apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Reklama
Poprzedni artykułChciał targnąć się na życie. Trafił pod opiekę lekarzy
Następny artykułPolicjanci uratowali życie młodego mężczyzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!