Strona główna KROSNO Trwa wielki finał wyścigów górskich Prządki 2021

Trwa wielki finał wyścigów górskich Prządki 2021 [FOTO]

0
Reklama

Zawody w Korczynie wkraczają na arenę międzynarodową Rozgrywający się w dniach 17 – 19 września 18. Wyścig Górski PRZĄDKI – VALVOLINE będzie finałowymi rundami ( 13, 14) Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski i Międzynarodowych Mistrzostw Słowacji. Układ tabel po dotychczasowych rundach GSMP wskazuje, że to właśnie podczas startów w Korczynie rozstrzygnąć się mogą tytuły mistrzowskie, zarówno w klasyfikacji generalnej cyklu, jak i w poszczególnych klasach. Arytmetyczne szanse na tytuł Mistrza Polski GSMP 2021 w kat. 1 (samochody z nadwoziem zamkniętym) ma po ostatnich zawodach w Banovcach na Słowacji aż czterech kierowców: Daniel Stawiarski (Mitsubishi Lancer, 159 pkt.), Michał Ratajczyk (Mitsubishi Lancer 150 pkt), Piotr Parys (Ford Fiesta 128 pkt) i Waldemar Kluza (Skoda Fabia 121 pkt). O miejsce na podium powalczy także Mariusz Stec (Ford Fiesta 112 pkt). Równie „ciasno” jest w poszczególnych klasach; wszystko więc wskazuje na to, że o tym, kto będzie stał na podium pod koniec sezonu dowiemy się po zakończeniu ostatniego podjazdu wyścigowego!

Organizatorzy zawodów wraz z podkarpackimi samorządowcami mają szersze plany dotyczące wyścigu Prządki; podczas zorganizowanej w Korczynie konferencji prasowej, prezes Automobilklubu Małopolskiego Krosno – Robert Szelc poinformował o rozpoczętych staraniach przeniesienia „polskiej” rundy FIA IHC – Międzynarodowego Pucharu FIA w Wyścigach Górskich właśnie do Krosna i Korczyny. Podczas tegorocznego wyścigu, który ma status zawodów kandydackich FIA, obserwatorzy federacji ocenią możliwości organizacyjne zawodów, jak i infrastrukturę konieczną do rozgrywania wyścigów, w których startują zarówno samochody z nadwoziem zamkniętym, jak i bolidy z nadwoziem otwartym. Trzeba przypomnieć, że już w zeszłym roku licząca 4540 metrów trasa Korczyna – Czarnorzeki została przystosowana do startu bolidów. We wspólnych planach automobilklubu i samorządowców znalazła się modernizacja trasy i montaż specjalnych energochłonnych barier. Rozwojowi zawodów na pewno służy dobra współpraca automobilklubu z samorządami, widzącymi wymierne korzyści promocyjne i gospodarcze z przyjazdu tysięcy kibiców, zawodników i ich ekip. Patronat Honorowy nad wyścigiem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego, Władysław Ortyl.

Reklama

Program na niedzielę:

19 września 2021 (niedziela) – Korczyna
Od godz.6:30 – 20.00 Zamknięcie drogi (Korczyna Rynek – Węglówka)
Godz. 8.30 Start do I podjazdu treningowego
Godz. 10:30 Start do II podjazdu treningowego
Godz. 13:00 Start do I podjazdu wyścigowego
Godz. 15:00 Start do II podjazdu wyścigowego
45 min. Po zakończeniu II podjazdu wyścigowego ok godz. 17.00 ceremonia wręczenia nagród Godz. 17:45 – III Konferencja prasowa ze zwycięzcami zawodów i zdobywcami tytułów MISTRZÓW POLSKI GSMP 2021.

Tytularnym partnerem wyścigu po raz kolejny jest marka Valvoline, towarzysząca sportom motorowym od 150 lat. Warto przypomnieć, że to właśnie Valvoline w 1965 roku, jako pierwsza firma na świecie, wprowadziła na rynek wysokowydajny olej do silników wyścigowych.

AKCJA CHARYTATYWNA
Kierowcy sportowi i kibice podczas wyścigu wspierać będą zbiórkę środków dla startującego w Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski Pit Bike instruktora i zawodnika motocyklowego, Mariusza Juszczaka, który uległ ciężkiemu wypadkowi i stracił nogę podczas zawodów na torze Slovakiaring. W internecie na www.zrzutka.pl prowadzona jest zbiórka środków dla poszkodowanego zawodnika. Do akcji włączyli się także samochodowi kierowcy sportowi: licytować będzie można przejazdy po trasie wyścigu z legendą tej dyscypliny sportu, 23 – krotnym Mistrzem Polski Janem Kościuszką, który tradycyjnie pojawi się za kierownicą rajdowych wersji Fiata 125 p i Austina Mini.
Podczas 18 Wyścigu Górskiego Prządki będzie można także zobaczyć Grupę Pokazową 126Hooligans, na trasie pojawi się sześć historycznych Fiatów 126 o mocach pomiędzy 34 a 400 koni mechanicznych! Jednym z kierowców będzie Paweł Kopacz – legendarny zawodnik GSMP, dwukrotny Mistrz Polski w Wyścigach Górskich. Przez dwa dni wraz z kierowcami pokazowymi będzie można przejechać trasę wyścigu na prawym fotelu każdego z samochodów. Warunkiem jest wpłata w dniu przejazdu w biurze wyścigu cegiełki nie mniejszej niż 200 zł na rzecz Mariusza. Przejazd najmocniejszym z pojazdów – ponad czterystu konnym Fiatem 126 Competizione będzie licytowany na fb profilu zawodnika https://www.facebook.com/126competizione Do każdego przejazdu uczestnicy będą mieli zapewnione kaski i jednorazowe balaklawy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!