Strona główna WIADOMOŚCI Trwa policyjna akcja Wielkanoc 2022. Podano statystyki

Trwa policyjna akcja Wielkanoc 2022. Podano statystyki

0
Reklama

Święta Wielkanocne to czas, który przeznaczamy na rodzinne spotkania. Wiele osób wybierze się w podróż bliższą lub dalszą, chcąc spotkać się z bliskimi. W tym roku, z uwagi na obecność wielu osób, które uciekły z Ukrainy przed wojną i tych, którzy udzielają im pomocy, ruch na drogach może być jeszcze większy.

Troszcząc się o bezpieczeństwo podróżujących drogami województwa podkarpackiego, do służby skierujemy większą liczbę policjantów ruchu drogowego. Będą przede wszystkim służyć pomocą, zapewniać płynność ruchu na głównych trasach, a tam, gdzie pojawią się utrudnienia bądź zatory, będą mogli ręcznie kierować ruchem.

Reklama

W okresie świątecznym, można spodziewać się częstszych kontroli trzeźwości. Policjanci będą reagować na przypadki przekraczania prędkości, czy złego stanu technicznego pojazdu. Sprawdzą, czy kierowcy i pasażerowie podróżują w zapiętych pasach, a dzieci w fotelikach.

Z reakcją funkcjonariuszy muszą liczyć się ci, którzy nieprawidłowo wyprzedzają inne pojazdy, wyprzedzają bezpośrednio przed i na przejściach dla pieszych, nie ustępują pierwszeństwa przejazdu.

Wiosna to zwykle początek sezonu motocyklowego, dlatego też szczególna uwaga funkcjonariuszy będzie zwrócona na motocyklistów i motorowerzystów.

Bądźmy odpowiedzialni za kierownicą

Wyruszając w podróż własnym samochodem, pamiętajmy, aby odpowiednio wcześniej sprawdzić jego stan. Pamiętajmy też o tym, że każdy, kto wsiada do samochodu, przed rozpoczęciem jazdy powinien zapiąć pas bezpieczeństwa i nie ma znaczenia to, czy jedzie na sąsiednią ulicę, czy w daleką podróż. Ta sama zasada musi dotyczyć dzieci – zawsze umieszczajmy je w foteliku albo specjalnej podstawce.

Pozostawiając samochód pamiętajmy o jego zabezpieczeniu. Parkujmy w miejscu do tego wyznaczonym, dobrze oświetlonym i najlepiej strzeżonym. Nie zostawiajmy bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu, a najlepiej zabierzmy je ze sobą.

Pamiętajmy o zabezpieczeniu mieszkania

W okresie Świąt wiele osób będzie odwiedzać swoje rodziny. Wyjeżdżając zadbajmy o odpowiednie zabezpieczenie swojego mieszkania czy domu – upewnijmy się, że drzwi i okna zostawiamy zamknięte.

Bądźmy czujni, jeśli na klatce schodowej, czy w pobliżu domu zauważymy obcych ludzi. Zainteresujmy się nimi, zapytajmy kogo szukają, przyjrzyjmy się im, by zapamiętać wygląd. Przezorność może uchronić przed kradzieżą, zaś spostrzeżenia mogą być przydatne policji, gdyby do włamania doszło.

Bardzo ważne jest współdziałanie z sąsiadami. Zwracajmy uwagę także na ich mieszkania. Podczas nieobecności interesujmy się ludźmi stojącymi pod drzwiami sąsiadów, zwracajmy uwagę na hałasy, niecodzienne odgłosy dochodzące z klatki schodowej, wynoszenie sprzętów domowych przez osoby obce, którym nie towarzyszy nikt ze znanych sąsiadów.

Opuszczając na dłużej mieszkanie nie zostawiajmy widocznych oznak swej nieobecności. Poprośmy sąsiadów, by otwierali na krótko okna, wieczorem włączali na jakiś czas światło w kuchni lub w którymś z pokoi.

Policjanci pełniący służbę w święta będą także zwracać uwagę na zachowania osób niewłaściwie obchodzących zwyczaje wielkanocne, w szczególności „Śmigus-Dyngus”. Przestrzegamy amatorów zbiorowego i natarczywego oblewania o konsekwencjach prawnych grożących za chuligańskie wybryki.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od działań policjantów, ale od zachowania wszystkich uczestników ruchu. Dołóżmy wszelkich starań, aby zbliżające się święta były bezpieczne.

WIELKANOC 2022
 15.04.16.04.17.0418.04Suma
Wypadki22   
Zabici 00   
Ranni22   
Nietrzeźwi46   
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!