Strona główna BIESZCZADY Trudne warunki na szlakach w Bieszczadzkim Parku Narodowym

Trudne warunki na szlakach w Bieszczadzkim Parku Narodowym

0
Bieszczadzki park narodowy
Reklama

Warunki do wędrówek po szlakach są trudne – szlaki są bardzo śliskie! Odradzamy wychodzenie w góry bez raczków oraz kijków. Szczególnie niebezpieczne mogą być zejścia w górnych odcinkach piętra leśnego. Pokrywa śnieżna na ogół zmrożona, a jej grubość jest bardzo zróżnicowana i wacha się od 0 do 30 cm- poinformował w piątek 30 grudnia Bieszczadzki Park Narodowy.

Uwaga! W najbliższych dniach przewidywany jest bardzo silny wiatr dochodzący w porywach do 75km/h. Stanowi on zagrożenie na odcinkach leśnych oraz na otwartych powierzchniach w strefie połonin. Wychodząc w góry koniecznie należy sprawdzić aktualne warunki pogodowe ponieważ zimowa wędrówka w górach przy zmiennych warunkach atmosferycznych wiąże się z dużym ryzykiem i wymaga profesjonalnej oceny sytuacji.

Wychodząc na szlak należy pamiętać o potrzebnym wyposażeniu (odzież, obuwie, sprzęt zimowy, prowiant, powerbank, latarka itd.). Godzinę wyjścia koniecznie należy dostosować do planowanej trasy oraz własnych możliwości. Wyruszając w góry warto zapoznać się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.
Dojazd do parkingu na Bukowcu jest utrudniony z powodu kolein oraz zalegającego śniegu, droga jest nieprzejezdna dla samochodów osobowych.
Reklama
Poprzedni artykułOdpalasz fajerwerki? Zachowaj ostrożność!
Następny artykułNiezwykła duża ruchoma szopka w Różance [foto, video]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!