Dziś na podkarpackich drogach trudne warunki do jazdy. Opady śniegu, śliska, w niektórych miejscach też mokra nawierzchnia utrudnia kierowcom jazdę. W weekend nastąpi spadek temperatury, więc tym bardziej należy pilnować się na drogach.

Panująca obecnie na terenie województwa podkarpackiego pogoda sprawia, że warunki na drodze są bardzo zdradliwe i niebezpieczne, zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi, a także przypomina jak kontrolować pojazd w zimowych okolicznościach pogodowych.

Wolniej znaczy bezpieczniej

Jezdnie są śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Opady w połączeniu z niską temperaturą wydłużają drogę hamowania pojazdu, bardzo łatwo na mokrej i śliskiej jezdni wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie, wymijanie, wchodzenie w zakręt w takich warunkach może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości.Szczególnie uważać trzeba w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich. Jeżeli pieszy wejdzie na przejście, kierujący samochodem może nie zdążyć wyhamować. Apel kierujemy również do pieszych, aby nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować.

Prognoza na najbliższe dni

Do piątku w ciągu dnia prognozowany jest niewielki mróz. W weekend termometry mogą wskazywać w dzień maksymalnie od -10°C do -8°C. W rejonach podgórskich prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -18°C do -15°C, lokalnie -20°C. Prognozowana średnia prędkość wiatru od 10 km/h do 20 km/h.