Strona główna RZESZÓW Trudne warunki drogowe. W rzeszowskim od rana ponad 10 kolizji

Trudne warunki drogowe. W rzeszowskim od rana ponad 10 kolizji

0

Padający śnieg powoduje, że na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego panują bardzo trudne warunki do jazdy. Od rana policjanci interweniowali na miejscu 10 kolizji. Doszło również do dwóch wypadków. W Błażowej Dolnej zderzyły się dwa samochody i jedna osoba została ranna, a przed południem na ul. Krakowskiej, kierowca autobusu potracił pieszego. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Około godz. 6.30, w Błażowej Dolnej, 32-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, kierujący toyotą na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem i zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem marki Daewoo Matiz. W zdarzeniu ranna została 36-letnia kierująca matizem. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.


Do drugiego wypadku doszło około godz. 10.30, na ul. Krakowskiej w Rzeszowie. Tam kierujacy autobusem autosan, 46-letni mieszkaniec Rzeszowa, jadąc prawym pasem ruchu w kierunku Świlczy, na przejściu dla pieszych potracił 90-letniego mężczyznę. Ranny pieszy trafił do szpitala. Kierowca autobusu był trzeźwy.
Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, zachowania większych odległości pomiędzy pojazdami oraz unikanie gwałtownych manewrów. Pamiętajmy też, aby przed wyjazdem odśnieżyć samochód, światła i tablice rejestracyjne.
 

Poprzedni artykułKibice domagają się otwarcia stadionów. Fani z Mielca zapowiadają doping
Następny artykułZnamy możliwy termin wyborów prezydenckich w Rzeszowie